Plastová okna

Při výběru plastových oken volte profilový systém a typ zasklení podle toho, co od plastových oken očekáváte. Parametry oken volte s ohledem na hlukovou, povětrnostní zátěž, pamatujte ale také na vybavení bezpečnostními prvky proti vloupání do bytu atd.

Oslovte nás poptávkou, my Vám ochotně a zdarma poradíme, jaká okna jsou pro Vás nejvhodnější.

Řez plastovým oknem

Plastová okna
1. Izolační dvojsklo či trojsklo
s inertním plynem (argon)
2. Zasklívací lišta
je vyráběna s těsněním koextrudovaným ze speciálního měkčeného plastu a je opatřena zámkem, který se „zaklapne“ do příslušné drážky v okenním křídle.
3. Plastový distanční rámeček
zajišťuje „teplý“ okraj skla. Okna OTHERM jsou standardně dodávána s distančním rámečkem.
4. Plastové profily okenních systémů s 5 komorami
s hloubkou 73 – 76 mm. Klasické tvary s lehce zaoblenými hranami. Dokonalé linie a plochy bez drážek zaručují snadnou údržbu oken OTHERM. Nabízíme také 7komorový profil SIGMA PLUS s hloubkou 76 mm.
5. Trojité či dvojité těsnění na křídle a v rámu
z kvalitního materiálu. Optimální přítlačné sevření zajišťuje výbornou těsnost plastových oken a hliníkových oken OTHERM i při hnaném dešti. Systém s dorazovým těsněním v rámu i na křídle okna nabízí velmi dobré vlastnosti a snadnou údržbu díky jednoduchým tvarům.
6. Drážka pro celoobvodové kování
stříbrné barvy s integrovanou pojistkou proti nesprávné manipulaci a s řízenou mikroventilací. Speciální hříbkovité čepy bezpečnostního kování garantují zvýšenou odolnost oken OTHERM proti vloupání.
7. Speciálně tvarovaná ocelová pozinkovaná výztuha
v rámu i v křídle zajišťuje vynikající vlastnosti plastových oken a hliníkových oken OTHERM a jejich tvarovou stálost. 

 

Profilové systémy:

 

Barvy

Vyberte si z barevné škály plastových oken OTHERM. Díky imitacím dřeva si můžete pořídit plastová okna, která vypadají jako dřevěná, ale přitom mají přednosti plastových oken: jsou mnohem trvanlivější, pevnější a mají lepší izolační vlastnosti. Níže naleznete barevné varianty plastových oken OTHERM.

Ukázky barev jsou pouze orientační, odborný konzultant má k dispozici vzorník a seznámí Vás s aktuální nabídkou dekorů a barev pro jednotlivé profily Otherm.

DEKORY – základní

zlatý dub tmavý dub ořech 701605_athrazitgrau cedičová
Zlatý dub Tmavý dub Ořech Antracitová šeď Čedičová šeď

 

DEKORY DŘEVA – speciální

horská borovice oregon Birke Rose Cheyenne Montana
Horská borovice Oregon Birke Rose Cheyenne Montana
Tiama Vermont Meranti Douglaska Mahagoni
Tiama Vermont Meranti Douglaska Mahagoni

 

BARVY FÓLIÍ

Šedá Tmavě zelená Tmavě červená Mechová zeleň Brilantová modř
Šedá Tmavě zelená Tmavě červená Mechová zeleň Brilantová modř
Černošedá Vínová červeň Čokoládově hnědá Krémová Černohnědá
Černošedá Vínová červeň Čokoládově hnědá Krémová Černohnědá
Světle šedá Signální šeď Kobaltová modř Kartáčovaný hliník Bílá (speciál)
Světle šedá Signální šeď Kobaltová modř Kartáčovaný hliník Bílá (speciál)
Signální červeň        
Signální červeň        

 

Možnosti zasklení

KvaDelta copylitní izolační zasklení je spolu s parametry profilového systému je z hlediska tepelně izolačních vlastností rozhodující. Z nabídky OTHERM si můžete vybrat různé typy zasklení.

Dodáváme izolační dvojskla, nebo trojskla, jsou Vám k dispozici také bezpečnostní skla, protihluková skla, protisluneční a izolační skla s tepelnou ochranou. Zasklení oken se může lišit také barvou nebo lze použít ornamentální sklo.

Oslovte nás Vaší poptávkou a naši odborní partneři Vám poradí, který typ zasklení by byl vhodný právě pro Vás.vekra_plast_premium_zakladni

Izolační dvojskla

Izolační dvojskla jsou dnes při narůstajícím výdajům za energie nutností. Všechny vyráběné výplně OTHERM jsou zaskleny izolačním dvojsklem o tloušťce 24 mm (float 4 mm – mezera 16 mm naplněna netečným plynem Argon – float 4 mm). Vzdálenost mezi jednotlivými skly vymezuje dutý distanční rámeček plněný vysoušecím prostředkem.

Ke zlepšení tepelně izolačních vlastností se meziprostor plní plynem s nízkou tepelnou vodivostí jako je argon, nebo krypton. Izolační dvojskla plastových oken OTHERM jsou zárukou velmi dobrých izolačních a protihlukových vlastností.

Teplý distanční rámeček zabezpečuje skla oken OTHERM stále čistá a bez rosení i v zimním období. V současné době dodáváme distanční rámeček standardně u všech izolačních skel oken OTHERM.

Meziskelní příčky

Izolační skla mohou být opticky dělena okrasnými dělícími mřížkami umístěnými v dutině skla. Meziskelní mřížky do plastových oken OTHERM dodáváme v různých šířkách, kombinacích a barevných odstínech.

Z naší nabídky můžete zvolit kombinaci parametrů skel přesně na míru potřebám v konkrétním místě. Mřížky do oken, meziskelní příčky umí nádherně rozdělit okno na menší okénka, která se budou více líbit.

IZOLAČNÍ SKLO S TEPELNOU OCHRANOU, Ug = 1,1 W/m2K

48aczZvláštní charakteristika:

 • Udržuje teplo, brání chladu
 • Využívá sluneční energii – ale ne nadměrně
 • Snižuje náklady na vytápění
 • Šetří životní prostředí
 • Vytváří příjemné pokojové klima
 • Barevně téměř neutrální
 • Zaručuje nejvyšší kvalitu zpracování a životnost

Využijte zasklení plastových oken OTHERM s tepelnou ochranou. Nová generace tepelně izolačních skel udržuje v domě teplo a tím výrazně snižuje náklady na vytápění tzn. dům bez chladných zón a chrání životní prostředí (snížení emisí při vytápění).

BEZPEČNOSTNĚ IZOLAČNÍ SKLO

49aczZvláštní charakteristika:

 • Skla kalená: poskytují ochranu proti zranění (v případě prasknutí)
 • Skla lepená: chrání proti útoku zvenčí

Využijte zasklení plastových oken OTHERM bezpečnostním izolačním sklem. Tvrzené bezpečnostní sklo je díky svému speciálnímu tepelnému zpracování při výrobě zvláště odolné proti prasknutí. Jestliže přesto dojde k prasknutí, rozpadne se na malé tupé střepy, které nemohou způsobit zranění.

PROTISLUNEČNÍ IZOLAČNÍ SKLO

50aczZvláštní charakteristika:

 • Tvrdě pokovené: jednoduché nebo izolační sklo, silně reflexní
 • Probarvené ve hmotě: jednoduché nebo izolační sklo, málo odráží, absorbuje

Využijte zasklení plastových oken OTHERM protislunečním izolačním sklem. Skla zabraňují nepříjemnému zahřívání interiéru a snižují tak zátěž klimatizace, šetří energii a aktivně přispívají ke zlepšování životního prostředí. Protisluneční izolační sklo je možné vybavit doplňkovými vlastnostmi, ať už je to schopnost tepelné či zvukové izolace, odolnost proti vloupání, ochrana osob, ochrana před úrazem nebo požárem.