Hliníková okna

Hliníková okna se svými užitnými vlastnostmi a vzhledem řadí mezi luxusní a reprezentativní prvky každé stavby. Hliník předčí ostatní materiály svou vysokou pevností, odolností proti povětrnostním vlivům a neomezenou životností. Pokud chcete skutečně odolná okna, oslovte nás poptávkou, máme řešení i pro Vás.

Vedle elegantního vzhledu poskytuje hliník také variabilitu zpracování a vynikající tepelnou izolaci. Velkou předností je absolutní bezúdržbovost. To je tyto produkty předurčuje i tam, kde je velká frekvence používání nebo hrozí větší opotřebení nebo nešetrný přístup.

Hliníková okna se používají především v komerčních budovách, ale v poslední době jsou i hitem v moderních rodinných domech.

Řez hliníkovým oknem

Hliníková okna
1. Izolační dvojsklo či trojsklo
s inertním plynem (argon).
2. Interiérové a exteriérové zasklívací těsnění
3. Zasklívací lišta
Všechny zasklívací lišty jsou opatřeny identickým zámkem, který se „zaklapne” do příslušné drážky v křídle nebo ve fixním rámu.
4. Plastový distanční rámeček
Výrazně omezuje tvorbu kondenzátu na okraji skla.
5. Pěnová izolace skla
Výrazně omezuje tepelný prostup v oblasti kolem zasklení.
6. Hliníkové profily
s přerušeným tepelným mostem Nabízí moderní vzhled a neomezenou životnost hliníkových oken.
7. Přerušení tepelného mostu
Je provedeno pomocí polyamidového můstku. Polyamid vyztužený skelnými vlákny zajišťuje pevné a trvanlivé spojení hliníkových komor.
8. Středové těsnění
Utěsňuje prostor mezi rámem a okenním křídlem hliníkového okna, zabraňuje prostupu dešťové vody do interiéru.
9. Dorazové těsnění
Obíhá po obvodu celého křídla hliníkového okna. Zajišťuje dodatečné utěsnění okna a snižuje prostup hluku.

 

 

Profilové systémy:

 

Ornamentální sklo pro okna a dveře

V oknech OTHERM standardně používáme izolační skla (dvojskla Ug = 1,1 W/m2 K a trojskla Ug = 0,45 – 0,7 W/m2 K) s plastovým rámečkem, která jsou pokovena a naplněna vzácným plynem (argonem nebo kryptonem).

Nabízíme Vám také další druhy skel: tepelněizolační, ornamentální skla, protihluková skla, protisluneční skla, bezpečnostní skla kalená nebo lepená.

diamant1 Chinchilla Crepi
Diamant Chinchilla Crepi
Konfeta Krizet Dominos
Konfeta Krizet Dominos
Flutes Gothic čirá Kůra čirá
Flutes Gothic čirá Kůra čirá

 

Kování oken a dveří

Okenní kování Siegenia – AUBI TITAN AF

Okna OTHERM osazujeme německým celoobvodovým kováním Siegenia – AUBI TITAN AF, které se vyznačuje špičkovým zpracováním. Svým vzhledem a funkčností splňuje i ty nejvyšší standardy 21. století. Mezi jeho přednosti patří zejména zvýšená odolnost proti násilné manipulaci a mnoho nadstandardních prvků, spolu se zajištěním dokonalého přítlaku křídla okna k rámu po celém obvodu, čímž umožňuje dosáhnout požadovaných vynikajících izolačních vlastností okna.

Ve standardu u nás najdete:

  • dva bezpečnostní kameny
  • mikroventilace
  • nové uzavírací kameny z plně odolného kompozitního materiálu
  • konstantní výška kliky – viz tabulka dále

U vstupních dveří je standardně použita tříbodová zámková lišta s háky KFV. V případě požadavku lze použít kování s rozšířenými funkcemi, jako je například samozamykací zámek, elektromotorický či s panikovou funkcí. Standardně jsou dveře osazeny zámkovou bezpečnostní vložka MUL-T-LOCK s 5 klíči.

Okenní kliky

Typy okenních klik

  • okenní kliky standardní
  • zamykatelné
  • s dětskou pojistkou

Letní a zimní ventilace

Umožňuje Vám, abyste sami určovali polohu vyklopení plastového nebo hliníkového okna OTHERM podle roční doby a potřeby větrání.

Zmenšené vyklopení křídla okna OTHERM v zimní větrací poloze snižuje zatížení vnějším hlukem, snižuje ztrátu energie větráním. Zmenšením úhlu vyklopení se nemůže déšť dostat až na vnitřní ostění. Integrovaná přídavná pojistka zabraňuje samovolnému přivření vyklopeného okna OTHERM např. průvanem.

Dodatečné vybavení větráním na již zamontovaném plastovém nebo hliníkovém okně OTHERM s kováním je možné bez vynaložení velkých nákladů.